Emička pomáhá

Změňme prostý end na HAPPY-DOGGIE-END.

„Neběhat po všech čtyřech tlapičkách či být o chlup starší přeci neznamená konec, naopak může to být nový krásný začátek i příležitost ke štěstí…“

Příběh fenky Emičky je doslova zázračný a dokazuje, že i malé handicapované šťěňátko může být plné obrovské odvahy, síly a nakonec radosti a štěstí. Emičku její původní majitelé donesli v jejích pouhých čtyřech týdnech do útulku s žádostí o utracení. Nefungovaly ji zadní nožičky, byla pro ně méněcenná-zbytečná, a eutanázie měla jednoduše jen zpečetit a završit trápení jejího kratičkého života. K tomu však naštěstí nedošlo. Fence dal nečekaně šanci a ujal se ji útulek Anidef, odkud posléze putovala k zakladatelům organizace Packa pro útulkáče do dočasné péče, který jak to tak občas bývá, se stal domovem trvalým. Navzdory svému handicapu, rozštěpu pánve, je Emička – nyní již dvouletá dáma – velká milovnice života a každý nový den si užívá naplno.

Emička měla veliké štěstí, že i přes svůj handicap dostala druhou šanci a využila ji vskutku na maximum, byť sám veterinář se původně klonil k uspání, fenčina vůle k životu nás nepřestává denně udivovat.

Příběh Emičky, našeho vlastního pejska, zrodil nejprve krásný sen o mnoha dalších takových šťastných pejscích a krátce na to i přesnou vizi projektu pod názvem EMIČKA POMÁHÁ, jenž by umožnil druhou šanci na život i pro jiné podobně handicapované nebo staré pejsky – prostřednictvím pomoci majitelům s výdaji za nákup vozíku, rehabilitacemi či nákladnými operacemi. Tedy pokusit se společně realizovat to, co by zůstalo bez cílené podpory jen nenaplněným psím snem. A to by byla opravdu škoda, že? Vždyť jeden každý splněný psí sen má obrovskou nepopsatelnou hodnotu, a za to stojí bojovat jim i nám. Půjdete do toho s námi? Děkujeme…

Komu Emička pomáhá?

V rámci tohoto projektu pomáháme nemocným, starým a hendikepovaným zvířatům a dáváme jim druhou šanci. Díky vašim darům můžeme pomáhat s úhradou operací, rehabilitací či nákupu vozíčků apod.

Pomáhejte s námi

Bez vás by to nešlo! Pojďme společně dát druhou šanci nemocným, starým a hendikepovaným zvířatům.

Komu Emička pomohla?

Eliška

Elišce jsme díky vám pomohli ke čtvrté pacičce. Eliška přišla o jednu nožku vlivem úrazu a následně špatně provedené léčbě, která vyústila v amputaci. I přes to byla tahle psí holčička plná života a spolu se svou paničkou zvládá desítky triků a sportují spolu. Eliška to nevzdala a teď si své oblíbené aktivity může užívat opět naplno díky nasazovací protéze, která byla vyrobena přímo na míru. Výrobu protézy jsme uhradili v rámci projektu Emička pomáhá.

Mates

Desetiletý Mates celý život žil ve velmi špatných podmínkách v kotci. Matýsek měl nezahojenou ránu na hrudníku v důsledku toho, že údajně propadl skleníkem, a k tomu všemu byl ještě ochrnutý na zadní pacičky. Matýska se podařilo odvézt z těchto podmínek (dle majitele by byl stejně na utracení a osud pejska mu byl lhostejný).Tenhle příběh bohužel nemá happyend :/ kromě paralýzy zadních končetin Matýskovi začaly selhávat játra a ledviny. Svůj boj bohužel prohrál. Alespoň na sklonku svého nelehkého života se dočkal, i když jen krátce, lásky a péče, kterou nikdy nezažil.

Vozíček, který jsme mohli díky Vám pořídit, včetně náhradních – menších koleček tak nabízíme k zapůjčení dalším pejskům, kteří díky němu budou moci opět naplno běhat.

Přejít nahoru